Шукаємо однодумців для співпраці в допомозі «Особливим дітям» та їх «Особливим сім’ям»!
Чекаємо на благодійні фонди, спільноти, асоціації, організації, бізнес, волонтерів та всіх небайдужих до проблеми дитячого розвитку.
Зв’яжиться з нами: 095 0753755
с п і в п р а ц я

Туговухiсть

ТУГОВУХІСТЬ — загальне зниження слуху, що заважає вербальному спілкуванню.

 

Кондуктивна туговухість — порушення звукопроведення.
Виникає через зміни рухливості барабанної перетинки і ланцюга слухових кісточок. Переважно, подібне ускладнення виникає в результаті перенесеного гострого або хронічного отиту середнього вуха (рубці в барабанної порожнини, перфорація барабанної перетинки), а також в результаті порушення функції слухової труби (євстахієвої), аденоїдів, отосклероза та ін.

 

Нейросенсорна туговухість — порушення звукосприйняття.
Виникає внаслідок пошкодження внутрішнього вуха, чутливих нервових клітин слухового нерва або центральних утворень слухової системи. Переважно нейросенсорна туговухість виникає в результаті прийому антибіотиків аміноглікозидного ряду (мономицина, неоміцину, канаміцину), а також деяких сечогінних препаратів у поєднанні з антибіотиками. Може виникнути під впливом побутового, транспортного чи промислового шуму, а також в результаті атрофічних вікових змін (пресбіакузіс, стареча туговухість), під впливом спадковості. Буває, що нейросенсорна туговухість є ускладненням деяких інфекційних захворювань (кору, грипу, скарлатини), Інтоксикації організму свинцем, ртуттю, окисом вуглецю та ін. Переважно подібний тип приглухуватості розвивається поступово, але в останні роки стали частіше спостерігатися раптові спалахи приглухуватості, які розвиваються під впливом вірусних інфекцій або судинних порушень.

 

Змішана туговухість — включає в себе два перерахованих вище типу і полягає в порушенні як звукопроведенія, так і звукосприйняття.

 

 

Головними причинами туговухості в дитячому віці є:

 

  • Патологія вагітності (загроза зриву, перенесені вірусні захворювання в період вагітності (грип, краснуха та ін.);
  • Гіпоксія плода;
  • Внутрішньоутробні інфекції;
  • Застосування вагітною жінкою ототоксичних препаратів;
  • Патологія пологової діяльності;
  • Переношеність або недоношеність;
  • Асфіксія в пологах;
  • Тривала жовтяниця новонароджених;
  • Низька маса тіла при народженні;
  • Спадковий фактор.

 

У дітей дошкільного віку до групи ризику відносяться патології носа і глотки, часте виникнення отитів.
Патологія середнього вуха в дитинстві, що перейшла в хронічний процес, часто є причиною приглухуватості в зрілому віці.

 

 

НАПРЯМКИ КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ ПРИ ТУГОВУХІСТІ

 

При навчанні глухих дітей усної розмовної мови застосовуються різні спеціальні засоби, засновані на використанні збережених аналізаторів (зорового, тактильного, вібраційного).

 

Кожна дитина, як живий організм, виявляє певну реакцію на звукові подразнення. Залишковий слух, який розрізняється, головним чином, за діапазоном сприймання частот, дає змогу більшості глухих тією чи іншою мірою сприймати гучний голос, а інколи й голос звичайної розмовної сили біля вушної раковини.

 

В роботі з розвитку усної мови глухих дітей особлива увага приділяється спеціальній корекції мовного дихання, оскільки в глухих воно має специфічні-особливості, зокрема наявність пауз для вдиху перед кожним словом, а також виправленню дефектів голосу (мала звучність, зриви на фальцет, гугнявість).

EN FR DE UK